2013 m. gruodžio 15 d., sekmadienis

Turizmo konferencijos Lietuvoje

Turizmo ateitis: kelionės, konferencijos ir e-turizmas

Š. m. vasario 2 d.10:00 – 14:00 val. VšĮ Versli Lietuva, kartu su partneriu UAB „Estravel Vilnius“, kviečia į organizuojamą konferenciją skirtą e-turizmo svarbai, jo plėtrai, bei ateities turizmo ir konferencijų tendencijų pristatymui. Renginys vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo (Laisvės pr. 5, Vilnius) vykstančios turizmo, laisvalaikio ir sporto parodos Adventur‘2013 metu. Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, dalyvių skaičius ribotas. Registracija būtina.

Prof. Dimitrios Buhalis (JK) – Strateginės vadybos bei rinkodaros ekspertas, specializuojantis IT technologijų taikyme turizmo, kelionių, apgyvendinimo bei poilsio industrijose. Šuo metu jis vadovaujaeTurizmo laboratorijai, bei yra Bournemouth (Anglija) universiteto tarptautinio turizmo ir svetingumo tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas. Daugiau informacijos: www.buhalis.com
Rohit Talwar (JL) – Pasaulinio lygio futuristas, strateginis patarėjas ir daugybės apdovanojimų susilaukęs pranešėjas, išsiskiriantis savo humoru, įkvepiančiais bei provokuojančiais pranešimais. Jis patarinėja pasaulinio lygio kompanijoms (3M, Amadeus, BBC, BT, Bayer, De Beers, DHL, EAD, Electrolux, Ernst & Young, Incheon ir t.t). Rohitas padeda kompanijoms suprasti kaip mega tendencijos, vykstantys pokyčiai, nauji verslo modeliai ir revoliucinės technologijos turi įtakos visuomenėms, verslui, industrijoms ir vyriausybėms. Jis specializuojasi besivystančių šalių rinkose ir technologijų, mokslo, media, aviacijos, turizmo, ir prekybos sektoriuose.  Daugiau informacijos: www.fastfuture.com

Tarptautinė konferencija „Religinis paveldas ir turizmas“

VDU vyks tarptautinė konferencija „Religinis paveldas ir turizmas“. Konferencijos tikslas – užmegzti intelektualinę diskusiją, kurioje būtų aptarta religinio paveldo koncepcija bei jo pažinimo plėtojimo Lietuvoje ir Latvijoje galimybės.
Religinio paveldo reiškinį siejame su kultūrinio palikimo ir jo tęstinumo dabartyje procesais, todėl išskirtinis dėmesys tenka religinėms bendruomenėms. Vienas iš konferencijos tikslų yra sukurti bendravimo ryšius tarp tyrėjų, religinių bendruomenių ir visuomenės, kurie padėtų ne tik dalintis žiniomis, bet ir ugdyti visuomenės atvirumą, jos narių tarpusavio toleranciją. Tarptautinės visuomenės susidomėjimas unikaliu Lietuvos ir Latvijos religiniu paveldu prisidėtų prie tarpkultūrinio dialogo skatinimo.
Viena iš galimybių, padedančių atverti vis dar menkai pažįstamus dvasinius tradicinių bei naujųjų religinių bendruomenių klodus, yra „religinis turizmas“. Todėl konferencijoje organizatoriai kviečia aptarti turizmo organizavimo perspektyvas regionuose, aprėpiant ir praeities kultūrinį pažinimą, ir dabarties religinių bendruomenių kultūrinę veiklą. Diskusijų metu bus siekiama aptarti galimybes plėsti „religinio turizmo“ idėją, ateityje bendradarbiaujant su religinių bendruomenių nariais ir turizmo organizacijomis.
Konferencijos rengėjai kviečia diskutuoti teoriniais religinio paveldo ir religinių bendruomenių pažinimo bei  praktiniais religinio paveldo ir turizmo klausimais. Kviečiami dalyvauti akademinės bendruomenės nariai, religinių bendruomenių atstovai, turizmo organizatoriai bei visi besidomintys.

Konferencijos pranešimų temos

  • Religinio paveldo samprata
  • Socialiniai tinklai ir kultūrų bendravimas
  • ‘Religinio turizmo’ formos
  • ‘Religinis turizmas’ ir kultūrų dialogas
  • ‘Religinio turizmo’ poveikis kultūrinei bei socialinei aplinkai
  • ‘Religinis turizmas’: komercializacijos ir dvasingumo priešprieša
  • Lankytinos religinio paveldo vietos Lietuvoje ir Latvijoje
  • Religinių apeigų vietos: šventės ir šventvietės
  • Religinio turizmo organizavimas atskiruose Lietuvos ir Latvijos regionuose
Kalbos: lietuvių, anglų (bus vertimas).
Atrinkti straipsniai, parengti pranešimų pagrindu, bus publikuojami tarpdisciplininiame mokslo darbų leidinyje „Grupės ir aplinkos – Groups and Environments“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą